Powieść w orientalnych klimatach

Powieść w orientalnych klimatach

W książkach teraz pisze się dosłownie o wszystkim. Chyba nie ma takiego tematu, którego książka by nie poruszała. Akcja dzieje się nie tylko w czasach współczesnych, ale także w czasach historycznych, czy nawet przyszłych. To, że ktoś wybiega daleko do przodu, to absolutny fenomen. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że ich słowa i przepowiednie się spełnią. Wróćmy do czasów obecnych. Nie tylko mamy do czynienia z powieściami amerykańskimi, czy też europejskimi, ale także orientalnymi, które przywodzą na myśl “Baśnie Tysiąca i Jednej Nocy”. Jedną z takich książek jest Tania Książka – Perska niepewność. Autorką jest Laila Shukri.

Znawczyni Bliskiego Wschodu

Chyba nikt nie będzie miał wątpliwości, że Laila Shukri jest znawczynią Bliskiego Wschodu. Nikt tak naprawdę nie wie z kim ma do czynienia, ponieważ autorka ukrywa się pod pseudonimem. Biorąc pod uwagę prawa kobiet na Bliskim Wschodzie (a raczej ich brak), nie ma się czemu dziwić. Na co dzień mieszka ona w krajach arabskich. Wiadome jest to, że teraz przebywa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale całkiem możliwe, że już niedługo będzie można ją spotkać w zupełnie innym miejscu. To dzięki niej można było poznać sekrety świata arabskiego. Shukri ujawniła takie tajemnice z których świat arabski nie może być dumny. Może i orientalne klimaty są piękne, ale miejmy świadomość, że nie wszystko jest tak piękne, jak nam się to wydaje.

Perska seria

Teraz Laila Shukri zaprasza do tego, aby poznać jej niesamowitą, perską kolekcję, która zapewnia jak zwykle ogrom emocji czytelnikom. “Perska niepewność” to siódmy tom całej kolekcji, który może zaskoczyć nie jedną osobę. Każda część to zupełnie inna historia. Aczkolwiek niektóre bohaterki można spotkać na łamach przynajmniej dwóch książek. Z kim będziemy mieli do czynienia w tomie siódmym? Oto Joanna, która wyszła za mąż z miłości za Richarda. Tak jej się przynajmniej wydawało, że w tym wszystkim chodziło o miłość, ale czy tak faktycznie było? Wybucha pandemia. Sytuacja Joanny się pogarsza. Richarda nie ma przy niej, dlatego kobieta z czasem zaczyna w ogóle wątpić w łączące ich uczucie. Tym bardziej, że na jednym z przyjęć kobieta poznaje tajemniczego i za to bardzo czarującego mężczyznę, który dosłownie ją oszałamia. Joanna nie jest w stanie mu się w żaden oprzeć. A może wcale tego nie chce? Romans wisi w powietrzu. Czy bohaterka zapomni o tym, że gdzieś tam jest Richard? Warto zapoznać się z kolejną pełną namiętności powieścią niesamowitej autorki.